אתרי צימרים מומלצים


צימרים סוף שבוע

אתרים מומלצים


פרסומת


יעוץ פיננסי


המודרניזציה בכלכלת העולם, מורכבותם של השווקים הפיננסיים (כמו בורסות בעולם) והמצאתם של מכשירים פיננסיים חדשים – כל אלה הביאו את הצורך במקצוע ששמו ייעוץ פיננסי. גם ישראל כמדינה מתקדמת החלה לפקח ביתר שאת על הענף, לתת את דעתה העל היטלי מס בהשקעות השונות, להבחין ביניהן, ולדרוש את קיומם של פרמטרים מחמירים לעוסקים במקצוע זה.

הייעוץ הוא חשוב כי בענף הפיננסים יש אינספור מסגרות, מודלים כלכליים ואפיקי השקעה שיש לדעת היטב. כיום אין מסתפקים עוד בעצה של חבר ש"מבין". גם בתחומים כמו רפואה התווספו התמחויות וכבר אין מתייעצים היום עם כל רופא אלא עם מומחה לתחומו. תחום הפיננסים אינו ניהול חשבונות.

מה כולל ייעוץ השקעות

בתיק השקעות יש כלים רבים המיועדים בדרך כלל להשקעת כספים שאינם בחשבון העובר ושב. השקעות אלה נוגעות לתשואות של כסף שאפשר להשיגן מכסף. המסגרות להשגת תשואה מכסף הן פיקדונות, תיקי השקעות, קופות גמל, קרנות נאמנות, מטבע חוץ, אופציות למיניהן, סלי אגרות חוב ועוד ועוד. בתיק השקעות יש כלים נושאי ריבית מובטחת, כמו פיקדונות ואגרות חוב שהממשלה מנפיקה, ויש מניות של חברות שתשואתן אינה מובטחת אבל יש כלים להעריך אותן (באמצעות ניתוח ניירות ערך) ויש גם אגרות חוב שהחברות מנפיקות וכן אגרות חוב להמרה. יש גם צמודי מדד וצמודי מט"ח ויש קרנות נאמנות שיכולות להכיל בתוכן את הכול, אלא אם הקרן מתמחה באפיק השקעות מסוים.

ייעוץ השקעות – למי לפנות ומִמי להיזהר

ברור כי לשם ייעוץ השקעות יש לחפש גוף מקצועי ביותר וגם אחראי. המוסמכים לתת ייעוץ פיננסי הם אנשים שלמדו באוניברסיטה או במכללה מקצועות רקע כמו כלכלה וחשבונאות וכן מימון וסטטיסטיקה. כמו כן הם עברו את כל הבחינות במקצועות האלה: ניתוח ניירות ערך ומכשירים פיננסיים, דיני ניירות ערך ואתיקה מקצועית. המקצוע אתיקה מקצועית הוא חשוב מאוד ואי אפשר לקבל פטור ממנו בשום פנים ואופן, שכן הוא מתייחס לעברות שנעשו בישראל ובעולם בתחום ניירות הערך והביאו את עברייניהם עד לבית הסוהר. כיום בשל ההקפדה על האתיקה והפיקוח על ענף שוק ההון, קשה להונות אנשים. יעוץ פיננסי נכון דורש רצון להיטיב עם הלקוח-המשקיע ולפעול לטובתו בלא שום אפליה.

חברה העוסקת בייעוץ פיננסי מעסיקה יועצי השקעות ובדרך כלל גם אנליסטים. חברה שאינה מעסיקה אנליסטים קונה את הניתוחים מחברה שהתמחותה בכך.

הדבר הראשון שיש לבדוק עם בחירתו של יועץ השקעות הוא אם יש לו רישיון. ואם יש לו גם ניסיון, ותודעת שירות, הרי זה משובח. תכונות נוספות הנדרשות מיועץ השקעות הן חריצות ותבונה כדי לקרוא את המשק ואת שוק ההון. המשק בישראל, החלטות של נגיד הבנק ואירועים בכלכלתן של מדינות משפיעים על שוק ההון, ויש לעשות את הסינתזה של כל אלה בחוכמה.

מיהו יועץ מקצועי – פרמטרים לבדיקת היועץ

לא כדאי לבחור יועץ השקעות שמבטיח הבטחות בדמות תשואה גבוהה של מאות אחוזים. החוק אוסר להבטיח תשואות אלא אם מדובר בפיקדון או באיגרת חוב שהריבית עליהם ידועה. לא כדאי לבחור יועץ שעובד לבדו כי אז אין מי שיחליף אותו בהיעדרו. אם כן, עשו השוואות בין גופים גדולים, בעלי מוניטין וחוסן כלכלי.

ייעוץ פיננסי מקצועי כולל מתן מידע ללקוח על אפשרויות ההשקעה המתאימות לו. עוד סימן למקצועיות הוא מתן שאלון לקוח. השאלון לא חייב להיות מסמך כתוב אבל יועץ השקעות מקצועי ישאל את הלקוח שאלות רבות כדי ללמוד כמה שיותר על צרכיו הפיננסיים. בין השאלות יהיו כאלה על מצב הנכסים הכללי של הלקוח, על המסגרות הספציפיות שבהן מוחזקים כספים שלו, ועל ציפיותיו. בהתאם לכך ייחתם הסכם בין הלקוח למי שנותן לו ייעוץ השקעות וסעיפיו של ההסכם צריכים להיות מובנים וגלויים ללקוח, בהם העמלות ומדיניות ההשקעה.

יעוץ פיננסי

פרטים ליצירת קשר
* שם פרטי
* שם משפחה
* טלפון/נייד
  טלפון נוסף
* דוא"ל  ?
* אזור מגורים
  עיר מגורים
קודם
 
הבא


הבהרות לגבי שימוש באתר ותכניו: אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והשימוש בתכנים המופיעים באתר זה הינו על אחריותו הבלעדית של הקורא. המסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד ואין הנהלת האתר אחראית במישרין ו/או בעקיפין לתוצאות העלולות להיגרם כתוצאה מהסתמכות על תכנים אלו, שאינם באים במקומן של חוות-דעת ו/או עזרה מקצועית. כמו-כן, אין הנהלת האתר אחראית, בשום צורה שהיא, על מהימנותו ושלמותו של המידע המפורסם כאן.

כניסה  •  צור קשר  •  שיתוף פעולה  •   השוואת מחירי ביטוח רכב