אתרי צימרים מומלצים


צימרים סוף שבוע

אתרים מומלצים


פרסומת


הזעת יתר


הזעה כשלעצמה היא תופעה בריאה וטבעית לחלוטין הקיימת למטרת קירור הגוף. כשהטמפרטורה בחוץ גבוהה מדי באה ההזעה לקרר את הגוף ולמנוע מצב של טמפרטורה גבוהה מדי העשויה לסכן אותנו. הבעיה מתחילה כשההזעה אינה מגיעה בהתאמה לטמפרטורה החיצונית או לרמת הפעילות שהגוף מצוי בה. מצב זה קרוי הזעת יתר, משמע הגוף מפריש זיעה בכמות גבוהה מדי לנסיבות.

הזעת יתר היא תופעה הנחלקת לשני תתי סוגים:

הזעת יתר כללית: הזעת יתר כללית מורגשת בכל חלקי הגוף ונגרמת עפ"י רב בעקבות משקל עודף הגורם לגוף לאבד פחות חום, הפרעות הורמונליות, מחלות הקשורות למערכת העצבים, מחלות עור ומחלות נוירולוגיות שונות. הטיפול במקרים של הזעת יתר כללית נגזרים ממה שמתגלה כמקור הבעיה. אצל נשים בגיל המעבר תופעה של הזעת יתר כללית הינה שכיחה מאד בשל התנודות ההורמונליות שחווה האישה בגילאים אלה.

הזעת יתר ממוקדת: (או הזעת יתר ראשונית) מתרחשת באיבר מסוים או בחלק מסוים בגוף. הזעת יתר ממוקדת נפוצה יותר במצבי דוחק והתרגשות ושכיחה יותר מהתופעה של הזעת יתר כללית. היא עשויה להתלוות לתחושת קור לאדם שסובל ממנה ומחקרים טוענים שיש לה בסיס תורשתי. לרב מתרחשת התופעה של הזעת יתר ממוקדת באיזור בית השחי, פנים, ידיים ורגליים. הזעת יתר ממוקדת נגרמת לרב כתוצאה של פעילות יתר של בלוטת הזיעה ע"י מערכת העצבים במקרי דחק והתרגשות מוגברת. פעמים רבות הציפייה לתופעה מולידה אותה אצל אנשים הסובלים מהתופעה, וכך נולד לו מעגל קסמים שקשה מאד לשבור.


אמצעי טיפול במקרים של הזעת יתר


בעבר היה נהוג לטפל במקרים של הזעת יתר ממוקדת ע"י ניתוח במהלכו נוטרלו עצבים מסוימים וכך נמנעה הפעולה של הזעת יתר. הפעולה הכירורגית הזו היא קלה ופשוטה יחסית, אולם אינה ברת הצלחה בכל הנוגע להזעת יתר בבית השחי (הסוג הנפוץ ביותר), אלא בעיקר בכל הנוגע לבעיה של הזעת יתר ממוקדת באיזור הידיים. בעיה נוספת של הניתוח הזה היא בכך שפעמים רבות הוא יצר תופעה של 'הזעה מפצה', משמע הגוף מפריש את אותה כמות זיעה, במקום במקומות שנוטרלו באיזורי הגוף האחרים.

כיום, הטיפול הנפוץ ביותר לתופעה של הזעת יתר הוא הזרקת בוטוקס, החומר המשמש היום בעיקר לצרכים קוסמטיים (ישור קמטים). הזרקת הבוטוקס למעשה משתקת את העצבים וחוסמת גירוי עצבי לבלוטת הזיעה ובכך מונעת את פעולת ההזעה. ברב המקרים, כבר יום למחרת ניתו לחוש בהשפעה של הזרקת הבוטוקס ובהקלה בתסמינים של הזעת יתר. אפקט הבוטוקס נמשך כשנה עד אשר הוא מתפרק בגוף והשפעתו פגה. יתרונותיו של הטיפול בבוטוקס כנגד הזעת יתר הם בכך שזהו טיפול קצר וקל שאינו דורש אשפוז ותוצאותיו מוצלחות. חסרונות הטיפול הם בכך שהוא זמני ועלותו גדולה יחסית.

אפשרות טיפול נוספת במקרים של הזעת יתר ממוקדת היא ע"י זרם חשמלי ע"י מכשיר הנקרא "דריוניק". הזרם החשמלי גורם להפרעה בפעילות בלוטות הזיעה וכתוצאה מכך להזעה פחותה. על הטיפול בזרם חשמלי יש לחזור כחצי שעה פעמיים בשבוע כדי לשמר את תוצאותיו. יתרונותיו של טיפול זה בתופעה של הזעת יתר הם עלותו הנמוכה וקלות הטיפול. חסרונותיו הם בכך שהוא דורש התמדה (יש לחזור על הטיפול בתדירות גבוהה) ולעיתים יעילותו אינה גבוה.

אפשרות נוספת לטיפול במצב של הזעת יתר הוא ניתוח גירוד בלוטות הזיעה, בו מסירים את בלוטות הזיעה באיזור הבעייתי. ניתוח גירוד בלוטות הזיעה אורך כחצי שעה וכיום מבוצע רק בארה"ב ובגרמניה. הוא רלוונטי בעיקר לטיפול באנשים הסובלים מתופעה של הזעת יתר בבית השחי ומחייב השגחה רפואית של שעות ספורות בלבד לאחר הניתוח.

הזעת יתר

פרטים ליצירת קשר
* שם פרטי
* שם משפחה
* טלפון/נייד
  טלפון נוסף
* דוא"ל  ?
* אזור מגורים
  עיר מגורים
קודם
 
הבא


הבהרות לגבי שימוש באתר ותכניו: אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והשימוש בתכנים המופיעים באתר זה הינו על אחריותו הבלעדית של הקורא. המסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד ואין הנהלת האתר אחראית במישרין ו/או בעקיפין לתוצאות העלולות להיגרם כתוצאה מהסתמכות על תכנים אלו, שאינם באים במקומן של חוות-דעת ו/או עזרה מקצועית. כמו-כן, אין הנהלת האתר אחראית, בשום צורה שהיא, על מהימנותו ושלמותו של המידע המפורסם כאן.

כניסה  •  צור קשר  •  שיתוף פעולה  •   השוואת מחירי ביטוח רכב