אתרי צימרים מומלצים


צימרים סוף שבוע

אתרים מומלצים


פרסומת


הסבה רכב לגז

מערכת גז לרכב (גפ"מ) הינה מערכת חיצונית לרכב שאינה מגיעה במקום מערכת הבנזין, אלא בנוסף אליה. עפ"י רב, באמצעות לחיצה על כפתור כלשהו הממוקם בתא הנהג, יכול בעל רכב שבו מותקנת מערכת גז להחליט על מעבר לנסיעה על גז או על בנזין. כשלחצן הנסיעה על גז מופעל, יניע הרכב את עצמו ע"י בנזין (על מנת לשמור על שלמותה ותקינותה של מערכת הבנזין ברכב), ויעבור באופן אוטומאטי להפעלה ע"י גז ברגע שטמפרטורת המים במנוע תגיע לכ-40 מעלות. במקרים תקינים, בעל הרכב אינו אמור לחוש בשום הבדל מנסיעה במצב הנעה בגז למצב הנעה ע"י בנזין. הסיבות העיקריות למעבר למערכת גז לרכב על פני בנזין הם שיקולים של איכות הסביבה ושיקולים של עלויות. מערכת גז לרכב היא ידידותית יותר לאיכות הסביבה, ומורידה את עלויות אחזקת הרכב בשיעור ניכר.


מערכות גז לרכב: הסוגים השונים

  1. מערכת גז לרכב חד נקודתית: זוהי מערכת גז לרכב המתאימה בעיקר לרכבים מסוג ישן יותר, בהם מותקן קרבורטור. במערכת גז לרכב מסוג זה מועבר גז למנוע ע"י מערבל המצוי בסעפת היניקה. הגז מגיע למנוע ע"י ואקום הנוצר בסעפת היניקה. יחס הגז בתערובת נקבע ע"י חיישן המנוע וסל"ד המנוע. בכל מערכת גז לרכב מותקן מחשב האחראי על פעילות זו. 
  2. מערכת גז לרכב רב נקודתית: זוהי מערכת גז לרכב המופעלת ע"י הזרקת גז לכל צילינדר בהתאם למצב הפעולה בכל רגע נתון של המנוע. מערכת גז זו מתאימה בעיקר לרכבים חדשים יותר בהם מותקנת מערכת הזרקה. גם כאן, המחשב המותקן במערכת הגז אחראי על בקרת הגז המוזרק לכל צילינדר. המחשב של מערכת הגז לרכב מסונכרן עם המחשב המקורי של הרכב, מה שמביא להתאמה אופטימלית של מערכת הגז וסוג הרכב. כמות הגז המגיעה אל הצילינדרים היא בהתאם ללחץ הגז ושיעור הזמן שבו נפתח מזרק הגז.

הסבה רכב לגז - שלבי ההסבה

  1. התקנת ווסת לחץ אשר מווסת את הגז ממצב נוזלי למצב של גז.
  2. התקנת מסילת מזרקים המזריקים גז לצילינדרים בכפוף למצב הפעולה של הרכב.
  3. התקנת מערכת המחשוב הנדרשת עבור התקנת מערכת גז לרכב הכפופה לפעולת המנוע.
  4. התקנת בורר גז בתוך מערכת גז לרכב המאפשר את המעבר מהפעלת המנוע ע"י בנזין להפעלתו ע"י גז.
  5. התקנת צנרת גז וחיבורי חשמל הנדרשת לתפעול מערכת גז לרכב.
  6. התקנת מיכל הגז עצמו, כולל שסתומי הבטיחות המונעים דליפה במקרים של תקלה במיכל. עפ"י רב מותקן מיכל הגז במיקום של הגלגל הרזרבי או בתא המטען של הרכב. מיכל הגז עצמו עשוי מפלדה כדי לאפשר את עמידותו מפני שריפות, פגיעות או תאונות.

הסבה רכב לגז המונע ע"י מערכת גז דורשת קבלת אישור של משרד התחבורה בנוגע לשינוי ברכב, כשהטיפולים ברכב נשארים כמות שהיו טרום התקנת המערכת, ואף עפ"י רב מוזלים יותר.

הסבה רכב לגז

פרטים ליצירת קשר
* שם פרטי
* שם משפחה
* טלפון/נייד
  טלפון נוסף
* דוא"ל  ?
* אזור מגורים
  עיר מגורים
קודם
 
הבא

הסבה רכב לגז

את ההסבה רכב לגז יש לבצע במוסך מורשה. התהליך עצמו לא אמור לקחת יותר ממספר שעות ואינו אמור לפגוע בחלקי הרכב, או לגרום לכל שינוי ברכב ובמערכותיו. מערכת הגז מוספת לרכב ואינה באה כתחלופה לשום רכיב או חלק בו. את ההסבה לרכב הפועל על מערכת גז רצוי לבצע באותו מוסך בו נקנתה אותה מערכת גז לרכב כדי לוודא כי אכן עומדת המערכת בכל התקנים הכפופים לתקנים של האיחוד האירופאי.

הבהרות לגבי שימוש באתר ותכניו: אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והשימוש בתכנים המופיעים באתר זה הינו על אחריותו הבלעדית של הקורא. המסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד ואין הנהלת האתר אחראית במישרין ו/או בעקיפין לתוצאות העלולות להיגרם כתוצאה מהסתמכות על תכנים אלו, שאינם באים במקומן של חוות-דעת ו/או עזרה מקצועית. כמו-כן, אין הנהלת האתר אחראית, בשום צורה שהיא, על מהימנותו ושלמותו של המידע המפורסם כאן.

כניסה  •  צור קשר  •  שיתוף פעולה  •   השוואת מחירי ביטוח רכב