אתרי צימרים מומלצים


צימרים סוף שבוע

אתרים מומלצים


פרסומת


השכרת רכב בישראל

התנאים לשם השכרת רכב הינם עפ"י רב:

 1. גיל השוכר יהיה 21 ומעלה, ולעיתים אף 24 ומעלה.
 2. השוכר צריך להיות בעל כרטיס אשראי הרשום על שמו.
 3. על השוכר להציג רשיון נהיגה וכן תעודת זהות.
 4. על השוכר להיות נהג בעל וותק של מינימום שנה.
 5. השכרת רכב היא למינימום של 24 שעות.

השכרת רכב בחו''ל

אם אתם מעונינים בצעד של השכרת רכב בחו"ל רצוי שתדאגו להזמין רכב לפחות שבוע מראש מאחר ורב חברות השכרת רכב דורשות התראה של 3 ימים לפחות טרום מועד לקיחת הרכב.

בגדול, תנאי השכרת רכב בחו"ל די חופפים לתנאים הנדרשים בארץ מלבד סעיפים וחוקים מיוחדים שיש למדינה אליה אתם נוסעים. בנוסף, ישנו כמובן נושא הבדלי המחירים המשתנים גם הם ממדינה למדינה ומחברה לחברה.

השכרת רכב בחו"ל דורשת בירור לגבי התנאים המיוחדים לארץ אליה אתם נוסעים, כמו הגיל המינימלי הנדרש, חוקי מעבר גבול עם הרכב, מסים וכדומה.

הקפידו להיות מודעים להבדלי השעות לפני השכרת רכב בחו"ל. ימי ההשכרה נמדדים ב-24 שעות, וכדאי לוודא שאינכם משלמים יותר בעבור שעות שפוספסו בעקבות הבדלי השעות. ודאו כי אינכם מחויבים פעמים עבור ביטוח רפואי. אם רכשתם ביטוח רפואי לחו"ל, אין צורך שתשלמו עבור עוד ביטוח רפואי דרך חברת השכרת הרכב.

יש לוודא שקיבלתם בעת השכרת רכב את כל המסמכים הנדרשים, משמע את רשיון הרכב אותו שכרתם, מפרט מצבו של הרכב ורצוי גם מספרי טלפון של החברה עצמה ומוקדי השירות. וודאו כי הנכם מודעים לסוג הדלק הנדרש למכונית אותה שכרתם.

אם קרתה לכם תאונה יש לעדכן דו"ח בנושא הנזקים שנגרמו לרכב ולצד שלישי לשם הצגת הדו"ח לחברת הביטוח.

בעת החזרת הרכב וודאו כי קיבלתם מסמך החותם את העיסקה של השכרת רכב כשלחברת ההשכרה אין טענות, מענות או דרישות מכם.

עבור השכרת רכב בחו"ל נדרשים:

 • דרכון.
 • רשיון נהיגה בינלאומי בתוקף.
 • כרטיס אשראי מסוג בינלאומי.
 • השובר שמהווה אסמכתא לעסקת השכרת הרכב.

השכרת רכב בחו"ל – סוגיות ביטוח

אחד הנושאים שמעטים נותנים עליהם את הדעת בעת השכרת רכב בחו"ל, הוא פוליסת הביטוח, עלותה והיקף הכיסויים שלה. במאמר זה, תמצאו מידע על ביטוח רכבים מושכרים בחו"ל.

אם השאיפה היא להתנייד בחופשיות וללא תלות בתחבורה ציבורית, השכרת רכב היא חלק בלתי נפרד מתכנון החופשה בחו"ל. חבילות הנופש השונות כוללות מגוון אפשרויות של השכרת רכב בחו"ל, לצד הוואוצ'רים לבתי המלון וכרטיסי הטיסה. אולם חשוב לערוך השוואת מחירים ולבדוק מה בדיוק מציעים לכם ובאיזו עלות. אחד הרכיבים להם השפעה רבה על עלות השירות, הוא הביטוח על הרכב.

כאשר אתם משכירים רכב באירופה, בדרך כלל ביטוח הרכב יהיה כלול כבר במחיר השכרה. מבחינת היקף הכיסויים של הפוליסה - לרוב, הביטוח מכסה שריפה וגניבה של הרכב. מה שבדרך כלל לא כלול בביטוח השכרת רכב בחו"ל הוא כיסוי כנגד תאונות ופגיעות ברכב, ביטוח זה נקרא “CDW” ובמקרה של תאונה, הוא יחסוך מכם הרבה כאב ראש והוצאות כספיות.

ישראלים רבים נוסעים לחו"ל ואינם מוודאים את הפרטים הנוגעים להיקף הכיסויים של פוליסת הביטוח ברכב המושכר שלהם, למרבה הצער – לא אחת הם נותרים לעמוד מול שוקת שבורה כאשר נאלצים לשלם מכיסם אלפי דולרים עבור כיסוי הנזקים שנגרמו לרכב.

ככלל, ניתן לרכוש כיסוי זה בשני מקומות:

בסוכנות השכרת רכב

חברת השכרת הרכב תציע לכם ביטוח CDW, כאשר אתם אוספים את הרכב שלכם. במספר מדינות כגון איטליה למשל, אפילו יחייבו אותכם לקחת כיסוי CDW. עלות הפוליסה אינה זולה, המחיר נע בדרך כלל בין 10 עד 25 אירו ליום, אבל לרכוש את כיסוי כזה מחברת השכרת רכב זה דבר פשוט וסטנדרטי, שייתן לכם הרבה שקט נפשי. האלטרנטיבה היא לחפש במדינה לא מוכרת חברות מבטחות המציעות פוליסה מתאימה בנפרד.

כאמור, לבדוק לגבי כיסוי במקרים של גניבות, כיסוי LDW (שהוא חובה באיטליה אבל במדינות אחרות רכישתו נתונה לשיקול דעתכם).

ביטוח CDW בחברת האשראי

ישנן חברות אשראי המספקות ביטוח CDW בחינם, במידה ושילמתם על השכרת הרכב באמצעות כרטיס הפלטינום או הזהב שלהם. אבל, למרבה הצער, הכיסוי אינו ממצה כפי שהוא עלול להיראות במבט ראשון וחלק גדול מהכיסויים אינו תקף בחו"ל. בכיסויים אחרים, תיתכן הגבלה להשכרת רכב שעלותו אינה עולה על הסכום הנקוב בפוליסה.

בנוסף לכך, ייתכן ותתבקשו להשאיר ערבון כספי בשווי הרכב, בקשה שעבור מרבית הנופשים אינה פרקטית. במקרים בהם אכן מתרכשת תאונת דרכים ונגרמים נזכים לרכב השכור או לרכוש של צד ג', נאלצים השוכרים להתמודד מול עורכי דין של חברות השכרת רכב, אך בכך לא מסתיימות התלאות - לאחר מכן עליהם עוד להתחשבן עם חברת האשראי בשביל לקבל את ההחזר הכספי.

השכרת רכב או ליסינג?

לתיירים שמתכננים טיול ארוך באירופה, אשר צפוי להימשך למעלה מ - 17 ימים, מומלץ לשקול ליסינג לתקופה קצרה ולאוו דווקא השכרת רכב. היתרון המשמעותי ביותר בליסינג הוא שכך תקבלו רכב חדש, עם ביטוח וכיסויים ללא תוספת תשלום ובנוסף לכך - לא תהיה מגבלה על גילו של הנהג.

כמו כן, באופן כללי תמיד מומלץ מאוד לבדוק סעיפים נוספים של חוזה הביטוח בעת השכרת רכב. ישנן הגבלות ביטוח על מספר הנהגים, כלומר ייתכן ותצטרכו לשלם סכום כסף נוסף במידה ויש יותר מנהג אחד. מאידך, לגיטימי לבקש הנחה אם מציעים לכם פוליסה שמכסה יותר מנהג אחד ואין לכם צורך בכיסוי כזה.

חשוב גם שתדעו בדיוק אילו סוגים של נזקים הביטוח מכסה, תזכרו שהחברה תמיד תנסה להוציא מכם חיוב כלשהו במקרה של פגיעה ברכב. בנוסף לכך, ייתכן וכשתגיעו לדלפק השכרת הרכב, החברה תציע לכם לחתום על עוד מסמכים נוספים עם כיסויים נוספים, חשוב מאוד לקרוא לפני שחותמים. ייתכן ואתם חותמים על כיסוי נוסף אשר אתם אינו זקוקים לו.

חשוב שתהיו מודעים לכל מה שכלול בשירותי בחבילת השכרת הרכב או הליסינג בה בחרתם, נושא הביטוח הוא ללא ספק אחד הפרטים הקריטיים שיש לוודא. חשוב לבדוק שיש בידיכם את כל הכיסויים הדרושים ומאידך – שאינכם משלמים על כיסויים שאינם נחוצים לכם.

השכרת רכב

פרטים ליצירת קשר
* שם פרטי
* שם משפחה
* טלפון/נייד
  טלפון נוסף
* דוא"ל  ?
* אזור מגורים
  עיר מגורים
קודם
 
הבא

השכרת רכב בארץ ובחו''ל

חברות השכרת רכב מציעות רכבים מסוגים שונים, במחירים שונים ובתנאים שונים. רצוי לדעת כמה דברים לפני ששוכרים רכב מחברת השכרת רכב כדי למנוע מצב של מחירים גבוהים יותר או תנאים טובים פחות.

חברות של השכרת רכב מציעות רכבים עפ"י סוגים שונים. החלוקה השכיחה היא:

 1. רכב קטן ידני.
 2. רכב קטן עד בינוני אוטומטי.
 3. רכבים גדולים, ג'יפים או מכוניות מסחריות.

בסיום תקופת השכרת רכב

הרכב יוחזר לחברת השכרת הרכב בשעות העבודה של סניף החברה. מיכל הדלק אמור לחזור מלא והמכונית אמורה להיות במצב תקין. הבדיקה שתערך לרכב ע"י נציג החברה של השכרת רכב אמורה להתבצע בפניכם ועליכם להתעקש להיות נוכחים בה בכדי למנוע מצב בו יתלו בכם האשמות שלא תנכחו במקום כדי לוודא את אמיתותם.


הבהרות לגבי שימוש באתר ותכניו: אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והשימוש בתכנים המופיעים באתר זה הינו על אחריותו הבלעדית של הקורא. המסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד ואין הנהלת האתר אחראית במישרין ו/או בעקיפין לתוצאות העלולות להיגרם כתוצאה מהסתמכות על תכנים אלו, שאינם באים במקומן של חוות-דעת ו/או עזרה מקצועית. כמו-כן, אין הנהלת האתר אחראית, בשום צורה שהיא, על מהימנותו ושלמותו של המידע המפורסם כאן.

כניסה  •  צור קשר  •  שיתוף פעולה  •   השוואת מחירי ביטוח רכב