אתרי צימרים מומלצים


צימרים סוף שבוע

אתרים מומלצים


פרסומת


מיחזור משכנתא - הבהרות בסיסיות


מיחזור משכנתא הוא תהליך בו מחליפים משכנתא קיימת במשכנתא חדשה לצורך הקטנת תשלומי המשכנתא, פריסה שונה של התשלומים או שיטת החזר שונה. מיחזור המשכנתא נועד לאלו המשלמים נתח ניכבד מהכנסותיהם לתשלומי המשכנתא, אם כי מצבם הכלכלי השתנה (ואז גודל ההכנסות הצטמצם ותשלומי המשכנתא הפכו לעול גדול יותר), אם כי גודל המשפחה גדל, הריבית בבנק שמשתנה או כל סיבה הגיונית אחרת.

התנאים האופטימליים לאפשרות של מיחזור משכנתא הם:

  1. משכנתא שיתרתה מעל 100.000 ש"ח
  2. משכנתא שהריבית בה מגיעה ל5.6 % ומעלה
  3. משכנתא שהתקופה הנותרת לפירעונה הוא מעל 10 שנים.

יתרונות חשובים במיחזור משכנתא היום


שוק המשכנתאות דינמי מאוד ומשתנה בקצב מהיר, לכן אם ניקלעתם למצב בו תשלומי המשכנתא הפכו לחרב על גרונכם כדאי לבדוק את הנתונים. למשכנתאות שנערכות יש יועצים מקצועיים שיכולים לשקלל את הנתונים ולהביא בפניכם את המלצותיהם. ייתכן כי קיימת אפשרות למיחזור המשכנתא הקיימת ולפריסת תשלומים נוחה יותר שתאפשר קיום כלכלי הגיוני.

ניתן לראות במיחזור המשכנתא הזדמנות להוזלה של תשלומי המשכנתא ע"י רכישה של משכנתא עדכנית המותאמת לתנאי השוק הנוכחיים. כל שינוי קטן בבסיסה של המשכנתא עשוי להתבטא בסכומים משמעותיים, מה שהופך את מיחזור המשכנתא לאפשרות חיסכון בלתי מבוטלת.

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה של צניחת הריביות על המשכנתאות במשק. צניחת הריביות קשורה לגורמים שונים כגון המיתון הממושך הפוקד את המשק הישראלי בשנים האחרונות, מיתון בענף הנדל"ן ועוד גורמים כלכליים רבים. גורמים אלו הולידו מצב בו הריבית על המשכנתאות נמוכה היום באופן ניכר יחסית לגובהה בשנות ה90' ובתחילת שנות ה-2000.

מיחזור המשכנתא הוא עניין כדאי במיוחד לאלו שחתמו על משכנתא בריבית משתנה. בתחילה הציעו הבנקים ריביות אטרקטיביות שעם הזמן עלו באופן משמעותי. תנאי המסלול של המשכנתא איפשרו לבנקים לקבוע כל תקופה את השינוי בשיעור הריבית ושינויים אלו היו גמישים ולעיתים הכבידו באופן משמעותי על הלווים. הבנקים ניצלו את המצב ע"י כך שהציעו בתחילה הצעות אטרקטיביות בשיעורי ריבית נמוכה וכך למשוך אליהם לווים רבים. במועד עדכון הריבית העלו אותה הבנקים בשיעור ניכר. בשנת 2004 הפיקוח על הבנקים מיגר תופעה זו: ההחלטה שנתקבלה היתה להורות לבנקים לקבוע מסלולי ריבית הצמודים לאיזשהו נתון חיצוני וקבוע מראש אשר יעגן את שיעורי הריבית למנגנון הגיוני יותר ונצלני פחות.

לסיכום, במקרים של ריבית משתנה ניתנת ללווים האפשרות למחזר את המשכנתא ולקבע את הריבית לשיעורים סבירים יותר. ככל שההלוואה חדשה יותר כך אפשרויות החיסכון בה גדולות יותר. מי שחתם על משכנתא לפני אפריל 2004 נתון לחסדיו של הבנק ואין חלים עליו חוקי הרפורמה.

כדאי ורצוי למחזר את המשכנתא בהקדם האפשרי. אין לדעת עד מתי יהיו המחירים בשוק המשכנתאות נמוכים יחסית והם עשויים להשתנות בהתאם לגורמים רבים.


מבוך המסלולים


נכון להיום משכנתא בריבית קבועה היא כדאית מאוד כיוון ששיעור הריביות נמוך במיוחד. לריבית קבועה מתווסף המדד לעומת מסלול פריים שיוצא בד"כ נמוך באופן יחסי מהריבית הקבועה. המסלול הדולרי הוא לבעלי עצבים חזקים במיוחד כיוון שהוא אינו יציב ומותנה בשינויי הדולר. עם זאת, בעזרת תחקיר מקיף ואמין ניתן גם ממסלול זה להפיק רווחים. אם לדוגמא לוקחים משכנתא בזמן שהדולר גבוה וצפוי לרדת ניתן לפנות לאופציית מיחזור המשכנתא ללא קנס ולהרוויח באופן מיידי את פערי השערים.


מיחזור משכנתא

פרטים ליצירת קשר
* סוג פעולה
* שם פרטי
* שם משפחה
* טלפון/נייד
  טלפון נוסף
* דוא"ל  ?
* אזור מגורים
  עיר מגורים
  מעוניין גם בהצעה לביטוח משכנתא?     
קודם
 
שלח

מיחזור משכנתא- כדאי לדעת


אם החלטתם ללכת על מיחזור משכנתא בבנק אחר מזה שבו נילקחה המשכנתא המקורית דעו כי הבנק החדש עשוי לדרוש הערכת שמאי חדשה שמחירה כ-600 ש"ח. אם מדובר על אותו בנק ניתן לחסוך עלות זו, או לחילופין אם מדובר בשמאי שעובד עבור כמה בנקים שונים במקביל ומוכר גם בבנק החדש אליו פניתם.

ברב המיקרים ידרוש הבנק סכום כלשהו (בין 1000 ל-2000 ש"ח בד"כ) עבור פתיחת תיק. ניתן ורצוי לנהל עם הבנק משא ומתן, זהו אינו מחיר אחיד והוא נתון לשליטתו של הבנק. ניתן להורידו.

בנק אחר ידרוש מכם מילוי מחודש של כל הטפסים כשתיפנו אליו למיחזור המשכנתא, דבר שיגרור עלויות נוספות.

הבנקים נכון לכרגע לא ערוכים לעמוד בכמות הפניות המגיעות אליהם למיחזור משכנתא. בשל העומס יש להתכונן לאפשרות שיהיה קשה מאוד להשיג אותם. גם לאחר שתשיגו אותם יתכן מאוד שעד השיחה הבאה שלכם, הריבית שהציעו לכם בפעם הראשונה לא תהיה כבר רלוונטית והריבית החדשה תהיה גבוהה יותר מזו שהוצעה לכם בהתחלה. חשוב שכל הצעה למיחזור משכנתא מהבנק תינתן בכתב, גם אם מדובר בשיחת טלפון. הבנק מתחייב ל-12 יום על הריבית שהוצעה לכם וכדאי שיהיו רישומים מסודרים על התחייבות זו.


מסמכים שיש להציג בעת בקשה למיחזור משכנתא


  1. שלושה תלושי משכורת אחרונים של כל אחד מהלווים.
  2. טאבו עדכני.
  3. שלושה תדפיסי בנק עו"ש.
  4. צילום ת.ז של כל הלווים.


הבהרות לגבי שימוש באתר ותכניו: אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והשימוש בתכנים המופיעים באתר זה הינו על אחריותו הבלעדית של הקורא. המסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד ואין הנהלת האתר אחראית במישרין ו/או בעקיפין לתוצאות העלולות להיגרם כתוצאה מהסתמכות על תכנים אלו, שאינם באים במקומן של חוות-דעת ו/או עזרה מקצועית. כמו-כן, אין הנהלת האתר אחראית, בשום צורה שהיא, על מהימנותו ושלמותו של המידע המפורסם כאן.

כניסה  •  צור קשר  •  שיתוף פעולה  •   השוואת מחירי ביטוח רכב