אתרי צימרים מומלצים


צימרים סוף שבוע

אתרים מומלצים


פרסומת


מתיחת בטן – עבור מי?


מתיחת בטן היא הליך קוסמטי הבא לענות על נזקים של עודפי העור, התרופפות דופן הבטן, היחלשותם של שרירי הבטן, צלקות כתוצאה מניתוחים וכן סימני מתיחה שעשויים להיגרם כתוצאה מהריונות, שינויים במשקל וגיל.

עפ"י רב נשים המעונינות לעבור ניתוח מתיחת בטן הן מעל גיל 40 שאינן מתעתדות להוליד עוד ילדים. לא רצוי לעבור ניתוח מתיחת בטן אם אישה מתעתדת ללדת בעתיד, מאחר והריון נוסף עשוי להחזיר את המצב לקדמותו. גם גברים עשויים לעבור מתיחת בטן במידה ועברו שינויי משקל ניכרים ועורם אינו אלסטי דיו כדי לעמוד בשינוי ולחזור למצבו הקודם. רבים מתבלבלים בין ניתוח מתיחת בטן לבין שאיבת שומן. ניתן לעיתים לשלב בין השניים אך רצוי להמתין כחצי שנה בין ביצועם של שני התהליכים הללו.

רבים פונים לניתוח מתיחת בטן לתיקון סימני מתיחה או צלקות שנגרמו כתוצאה מניתוחים שונים שבוצעו באיזור הבטן התחתונה. ע"י הסרת העור העודף ניתן לשפר לאין ערוך פגמים אלו, אולם לא באופן מוחלט.


מתיחת בטן - מהלך הניתוח


ניתוח מתיחת בטן מבוצע עפ"י רב ע"י ביצוע חתך קשתי הנעשה בסמוך לשיער הערווה. דרך החתך מורמת דופן הבטן ומנותקת משרירי הבטן. הטבור מנותק מהעור ומוחזר למקומו לאחר המתיחה ודופן הבטן מחוזק ע"י איחוי שרירי הבטן. עודפי העור והשומן מוסרים והחתך נתפר מחדש.


תקופת ההחלמה


לאחר ניתוח מתיחת בטן יש לערוך בדיקות דם מקיפות הכוללות אף בדיקות של קרישת דם. במידה והנכם מעשנים תיאלצו לחדול מכך כשבועיים לפני ביצוע הניתוח ועד כשלושה שבועות שלאחריו. תקופת ההחלמה מניתוח מתיחת בטן כולל תזונה מסוימת (אותה תקבלו מהרופא המנתח), נטילת ויטמינים, תרופות מסוימות ותרשימי א.ק.ג.

יש להימנע מחשיפת הבטן לשמש טרום מועד ניתוח מתיחת בטן ואחריו. לנשים מומלץ לתכנן את מועד הניתוח שיהיה רחוק ככל האפשר ממועד המחזור.

משך ההחלמה מניתוח מתיחת בטן אורך כשבועיים עד שלושה שבועות. במשך זמן זה יש להיעזר בחגורת בטן ליציבה נכונה ולקמר מעט את הגוף כדי לא לפגוע בתפרים. רצוי לשבת מרבית זמן ההחלמה ולמעט בפעילות מכל סוג שהוא. דיאטה אינה מומלצת לאחר ניתוח מתיחת בטן, אולם מומלצת מאוד לפני הניתוח. ההחלמה מהניתוח אינה כרוכה בכאבים, אלא רק באי נוחות מסוימת שעוברת תוך כמה ימים. הצלקת שנותרת מהחתך בבטן מיטשטשת כעבור כמה חודשים ונותרת בהירה ואינה מורגשת.

מתיחת בטן

פרטים ליצירת קשר
* שם פרטי
* שם משפחה
* טלפון/נייד
  טלפון נוסף
* דוא"ל  ?
* אזור מגורים
  עיר מגורים
קודם
 
הבא

סיכונים פוטנציאליים בניתוח מתיחת בטן


במרבית המקרים עובר ניתוח מתיחת בטן ללא סיבוכים ובקלות יחסית. רצוי לעבור ניתוח מתיחת בטן אצל פלסטיקאי מנוסה ולא ע"י כירורג כללי. בכל זאת, סיכונים פוטנציאליים הם: *זיהום: זיהום הנגרם מניתוח מתיחת בטן יטופל עפ"י רב ע"י אנטיביוטיקה וניקוז המוגלה.

*נמק בחלקים מסוימים של העור: סיבוך זה לאחר ניתוח מתיחת בטן נפוץ אצל נשים מעשנות וידרוש פיקוח ממושך וקפדני. לעיתים יידרש לסגור את המקום ע"י שתל עור.

*פתיחת התפרים לפני המועד הרצוי: התפרים עשויים להיפרם לאחר ניתוח מתיחת בטן טרם זמנם בעיקר אצל מעשנים, מצב היצריך את שיחזורה של הצלקת.

רצוי לדעת שבחלוף הזמן ייתכנו מיקרים בהם יהיה צורך לחזור על התהליך של ניתוח מתיחת בטן, בעיקר אם התרחשו שינויים משמעותיים במשקל או אחרי הריון. ברב המקרים אין צורך לחזור על הפעולה ותוצאותיה אמורות להחזיק מעמד לצמיתות.


הבהרות לגבי שימוש באתר ותכניו: אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והשימוש בתכנים המופיעים באתר זה הינו על אחריותו הבלעדית של הקורא. המסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד ואין הנהלת האתר אחראית במישרין ו/או בעקיפין לתוצאות העלולות להיגרם כתוצאה מהסתמכות על תכנים אלו, שאינם באים במקומן של חוות-דעת ו/או עזרה מקצועית. כמו-כן, אין הנהלת האתר אחראית, בשום צורה שהיא, על מהימנותו ושלמותו של המידע המפורסם כאן.

כניסה  •  צור קשר  •  שיתוף פעולה  •   השוואת מחירי ביטוח רכב